Metal Stairs

Metal means strength, hardness and resistance to dynamic forces. It works perfectly well in austere interiors and brings modernity to classic, traditional ones. It eliminates many design barriers and enables us to achieve bolder forms and increase the span.

Adress

ul. św. Leonarda 10
32-700 Bochnia

Lesser Poland

Follow Us

Białe stalowe loftowe schody z siatką

Na co zwrócić uwagę prejektując schody ze stali?

Metalowa konstrukcja schodów do niedawna była domeną obiektów publicznych, jednak obecnie stała się modnym elementem wnętrz mieszkalnych.

Tym bardziej, że można ją łączyć z powodzeniem z innymi materiałami – stopnie często wykonuje się z drewna, kamienia, czy szkła.

Ponadto głównymi zaletami schodów metalowych są ich wysoka sztywność, mniejszy ciężar w porównaniu z żelbetową konstrukcją, możliwość projektowania ich dowolnych kształtów. Metale mają szczególny charakter,którego inne materiały nie osiągną. Dzięki tym cechom schody wykonane z metali mogą być monumentalne – o surowym charakterze,  jak i również filigranowe.

Metal możemy wykorzystać do produkcji niezliczonych typów schodów tj:

Schody dywanowe – tu w porównaniu z tymi wykonanymi z drewna możemy wykonać je jako bardzo cienkie a nawet perforowane.

Schody wspornikowe – stopnie są tu podtrzymywane w środkowej części przez jedną, dwie lub trzy stalowe belki nośne zakotwione w ścianie.

Schody wiszące – dające niesamowity efekt unoszenia się w powietrzu. Dodatkowym atutem jest to że nie trzeba naruszać wykończenia podłogi ponieważ nie stykają się z nią.

Schody szklane- w tych typach schodów najczęściej stosuje się metal jako konstrukcje nośną.

 

Projekt schodów zaakceptowany przez klienta              Stopnie wspornikowe, balustrada szklana, konstrukcja metalowa                     schody-zabiegowe-metalowe-białe-dąb-rama

[button size=”medium” color=”blue” style=”none” new_window=”false” link=”https://www.metaloweschody.pl/theme-options/kontakt/”]Skontaktuj się[/button]